Son Yazılar

YÖNETİCİ VASIFLARINA SAHİPMİSİN?

YÖNETİCİ VASIFLARINA SAHİPMİSİN?

Kategori: Güncel

İş hayatında neden yükselmelisin?

  • Ücretlendirme: İş dünyasının üst düzeydeki kademelerinde çalışmak, iş dünyasında kazanmak demektir.
  • Etki: Üst düzey bir yönetici olmanız, şirketin şekli ve sektördeki konumu üzerinde muazzam bir etki yaratacaktır.
  • İş Memnuniyeti: Yöneticilerin yaptıkları işe güçlü bir bağlılık duygusu vardır. Bu kişiler işverenin verdiği yönergeleri izlemekten çok, gerçek değişim için yaratıcı olmayı tercih ederler.
  • Deneyim: Liderlik pozisyonları kişisel gelişimi hızlandırır. Sorumluluk düzeyiniz arttıkça, daha profesyonel, dikkatli olmanız gerekir. Yaptığınız işte yetenek kazanmak için yükselmelisiniz.
ÖZGEÇMİŞ FORMUNDA FİİLLER NEDEN ÖNEMLİDİR?

ÖZGEÇMİŞ FORMUNDA FİİLLER NEDEN ÖNEMLİDİR?

Kategori: Güncel

Şirketler,hedefleyen ve başaran kişileri; yani yalnızca işini yapmakla kalmayıp aynı zamanda iş sorumluluklarının ötesine geçerek şirketi de olumlu yönde etkileyecek kişileri işe almak isterler. Başarı göstermekten başka, fiil kullanımı CV'de önemli bir unsurdur. Seçtiğiniz sözcükler, ortalama veya vasat bir başvuru sahibi ile gerçek bir kazanan arasındaki fark anlamına gelebilir.

Yurt Odasından Çıkan Dünya Devi

Yurt Odasından Çıkan Dünya Devi

Kategori: İş Hayatı

Google, dünyada birçok şirketten daha büyük hale geldi. Bu başarı hikayesini araştırdık...

Google, kısa sürede bir dünya devi haline geldi. Dev bilişim firması bugün, Amerika Birleşik Devletleri Borsalarında en çok işlem gören 5. Büyük şirket konumunda. Daha 13. kuruluş yıldönümü dolmayan Google’ın bu başarısı dikkatimizi çekti ve araştırdık. Google nerede, nasıl kuruldu ve amaçları neydi? İşte bir yurt odasından dünya devine dönüşen Google’ın kısa bir başarı hikayesi.

Trene Binecek Parası Bile Yoktu

Trene Binecek Parası Bile Yoktu

Kategori: İş Hayatı

Naci Sönmez, Türk insanının çalışma ve başarma azmine en iyi örneklerden birisi. Muş Sanat Okulu’ndan mezun olduktan sonra beş parasız İstanbul’a gelmiş ve yatacak yeri bile yok. Hatta o dönem kaçak trene bindiği zamanları ’sırtımdan boşanan teri bir ben bilirim’ diyerek anlatıyor.

Sönmez’in kaderini Pimaş’ta işçi olarak işe başlaması değiştiriyor. Her zaman orada kullanılan makinaları yapmayı hayal eden Sönmez, aradan geçen yılarda tüm hayallerini gerçekleştirmiş. Hatta 1978’de kurduğu